Temná stránka BIO

V dnešním článku nechci mluvit o tom, že ne vše, co se tváří přírodně je přírodní, že BIO věci musí mít certifikát atd. Chci vám ukázat, že ne vše na BIO produktech, hlavně tedy potravinách, je tak sluníčkové, jak by se z mediální masáže mohlo zdát.

132139-20111207biofood

Nejdřív ve zkratce: Certifikát BIO získávají produkty ekologického zemědělství. Ekologické zemědělství se snaží přírodu méně zatěžovat ať už hnojivy nebo pesticidy, zvířata jsou chovaná v přirozenějších podmínkách, než jak tomu je ve velkochovech. Zároveň je to možná jedna z cest pro udržitelný rozvoj, i když to je podle mě utopie vzhledem k velikosti lidské populace a nízkým výtěžkům ekologického zemědělství.

A dostáváme se k mýtům, které bych ráda vyvrátila:

Mýtus č. 1: V ekologickém zemědělství se nesmí používat hnojiva a pesticidy.

Pravda je taková, že hnojiva i pesticidy se používat smí. Hnojiva však musí být pouze organického původu, tj. hnůj, močůvka, kompost… Z toho vyplývají možná zdravotní rizika, pokud zeleninu a ovoce z BIO produkce pořádně neumyjeme. Podobně pesticidy můsí být přírodní, používají se např. spóry bakterie Bacillus thuringiensis. Tahle bakterie produkuje toxin, který po pozření likviduje larvy hmyzích škůdců.

pesticidy

Mýtus č. 2: Protože se v ekologickém zemědělství nepoužívají chemické pesticidy, nedostávám do sebe spolu spotravinami nebezpečné karcinogenní látky.

Tohle tvrzení má hned dvě slabiny. Zaprvé, nebezpečnost používaných pesticidů pro zdraví člověka je zatím nepotvrzená. A za druhé, jedním ze škůdců na rostlinách jsou houby, které produkují nebezpečné mykotoxiny s potvrzeným karcinogenním účinkem. Tím, že je ekologické zemědělství hodně omezeno v používání různých prostřiků, plodiny bývají často napadeny houbami a hladina houbových jedů (mykotoxinů) v potravinách se zvyšuje. Na jedné z přednášek nám odborník na problematiku dokonce sdělil zákulisní informaci, že v Itálii se kvůli BIO kukuřici musela zvyšovat povolená množství mykotoxinů v potravinách, jinak by BIO kukuřice vůbec nesměla k zákazníkům. Proto jsem k nákupu zejména ořechů a obilovin v BIO kvalitě docela skeptická.

fusarium_insect_inj
Mňamkózní plesnivá kukuřice

Mýtus č. 3: BIO zelenina a ovoce má lepší chuť a vyšší výživovou hodnotu (myšleno obsah vitaminů a minerálních látek) než běžná produkce.

Tohle je holý nesmysl. Výživová hodnota a chuť se odvíjí od množství živin, vody a slunce, které se k rostlině dostává. Také typ půdy, na které je rostlina pěstovaná hraje roli pro její výslednou chuť. Jasně že je v létě české BIO rajče je chutnější než holandské klasické rajče. Stejně tak, je ale klasické rajče z Itálie nebo Španělska lepší než z Holandska. A je to jednoduše proto, že na jihu je dost sluníčka, zelenina se může pěstovat venku v hlíně, kdežto na severu se většinou pěstuje ve sklenících v koktejlu živin v hydroponiové kultuře.

organic-vs-conventional-640

Kde ale rozdíl mezi BIO a klasickou produkcí vidím, jsou živočišné výrobky. Tady se chuť a kvalita odvíjí samozřejmě od krmiva, času pro růst zvířete a dostatku prostoru a pohybu.

No a co BIO kosmetika? 

Je smutné, že se slogany jako „100% přírodní“ zneužívají, a je proto stejně potřeba složení kontrolovat, pokud se některým složkám chcete vyhnout. Certifikovaná přírodní kosmetika je ale vlastně téměř jistá cesta, jak se vyhnout nejhorším látkám v kosmetice. Je škoda, že si za BIO většinou připlatíme, bohužel není moc značek, které by měly relativně pěkné složení i bez certifikátu.

Já jsem si třeba oblíbila přírodní kosmetiku v péči. Proč na sebe patlat drahý krém se složením na 10 řádků s příponami -cone a -paraben, když se můžu namazat olejem? Dekorativní kosmetika (kromě makeupu) je mi upřímně jedno. BIO potraviny kupuji jen výjimečně, hlavně když produkt v jiné než BIO kvalitě nejde sehnat (třeba mandlové máslo nebo chia semínka). Rozhodující je pro mě jako studentku cena, ale také chuť. Proto se vyhýbám holandským rajčatům, nekupuju pomeranče a mandarinky v létě a jahody zimě. Kdybych na to měla, tak si naopak BIO vajíčka, mléko nebo maso koupím.

Co vy a BIO? Řešíte v jídle nebo v kosmetice? Nebo je vám to úplně jedno?

Markéta

Zdroje obrázků:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1026-stanfordska-univerzita-biopotraviny-nejsou-zdravejsi

http://civileats.com/2013/01/17/parkinsons-and-pesticides/

http://www.ent.iastate.edu/imagegal/plantpath/corn/fusarium/fusarium_insect_inj.html

http://www.bonappetit.com/trends/article/who-cares-about-the-nutritional-value-of-organic-food

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s