Blogerský seminář od SpaRitualu část 1.

Dnes bych se s Vámi chtěla podělit o zážitek ze semináře uspořádaného pro vybrané blogerky českým zastoupením značky SpaRitual. Když jsem se pustila do psaní, zjistila jsem, že toho mám tolik na srdci, že to vystačí určitě na dva články. Se tedy dozvíte něco o značce a o tom, jaké to celé bylo. Na seminář jsem vyrazila v sobotu ráno směr Barrandov do nového showroomu SpaRitualu, který otevírali jen dva dny předem. Potkala se tam s dalšími milými blogo slečnami, úžasnou paní Veronikou Mořkovskou a znovu jsem se po dlouhé době viděla se skvělou Leničkou. Dozvěděly jsme se jak mnoho nového o značce a jejích složkách, tak i o tom, jak správně dělat manikúru a samy si to pak vyzkoušely. No a protože článek bude dlouhý a plný zajímavých informací, doporučuju kafíčko a možná i nějaké to zdravé zobání.

IMG_1579

O SpaRitualu

Myslím, že díky blogosféře značka SpaRitual už docela vešla do podvědomí, alespoň kosmetických maniaček. A to je dobře, protože SpaRitual má moc hezkou a udržitelnou filosofii. Ale popořadě.

DSCN8612SpaRitual vznikl jako odnož značky Orly, která startovala jako profi značka pro filmovou manikůru v Los Angeles a její zakladatel Jeff Pink vymyslel francouzskou manikúru. Do SpaRitual se pustila jeho snacha Shel Pink. SpaRitual byl založen jako luxusní značka pro salóny, ale zároveň jako značka souznící s přírodou. Laky, krémy a další výrobky jsou tedy:

  1. 5-free = neobsahují 5 nebezpečných složek: dibutylftalát, toluen, formaldehyd, formaldehydovou pryskyřici a kafr. Mimochodem víc než 5-free zatím neexistuje a značky, které tvrdí jinak do počtu free zahrnují třeba i veganskou kosmetiku a další certifikáty.
  2. Používají certifikované organické ingredience a jejich procentuální podíl je vždy uveden a je až 83%.
  3. Z předchozího bodu také plyne, že v kosmetice nenajdete parabeny, ale pouze povolené přírodní konzervační látky.
  4. Fair Trade
  5. Chovají se šetrně k životnímu prostředí i co se obalů týče, takže jejich lahvičky jsou z 50% z recyklovaného skla, můžete je opět recyklovat  a dokonce i potisk je sojový na certifikovaném papíře. A také kontrolují spotřebu energií.
  6. Taky jsou bezlepkové, takže skvělá zpráva pro všechny celiaky a alergiky.
  7. Jsou veganské (takže nic ze zvířátek)
  8. A jen pro úplnost evropské samozřejmosti jako netestované na zvířatech a bez GMO.

DSCN8611

Navíc se třeba barvy laků míchají ručně, štětečky jsou speciálně upravené a pogumovaná víčka, která skvěle padnou do ruky jsou certifikovaná.

Podle mě je ale v dnešní uspěchané době nejdůležitějším aspektem slogan „Slow beauty for the fast world“, tedy „Pomalá krása pro rychlý svět“. Dnes by chtěli všichni všechno rychle. Chcete řasy? Nalepíme. Chcete hezčí postavu? Plastická chirurgie. Tahle vylepšení máte hned, mají ale jen omezenou trvanlivost. Pokud ale ke kráse přistoupíme zevnitř důkladnou péčí, výsledek sice nebude tak rychlý, zato ale přirozenou cestou a dlouhodobý. 

A tuto krásnou filosofii spolu se značkou přivezla do české kotliny rodina Mořkovských. Kromě pouhého prodeje se však rozhodli i společnost vzdělávat, a tak pořádají různé semináře od začátečnických až po profíky a hlavní důraz se klade na pochopení anatomie a fyziologie nehtu a proč o nehty pečovat, tak jak pečovat. A my jsme se na semináři mohly seznámit s tím nejdůležitějším základem.

DSCN8614

O stavbě nehtu, typech nehtu i o správném procesu manikúry bylo napsáno už mnoho a mnoho. Opakování je ale matka moudrosti navíc mě jako molekulárního biologa tohle téma moc bavilo.

Stavba nehtu

Aby člověk pochopil, jak nehet vypadá, jak roste a co potřebuje je potřeba nakouknout trochu do  biologie. A tam obrázek vždycky pomůže. Nehet je tvořen buňkami, které postupně odumírají a plní se keratinem podobně jako buňky vlasů. Na řezu nehtu pod mikroskopem rozlišíme 3 vrstvy. Horní tvrdou tvořenou dlouhými trubicovitými buňkami (jemné rýhování nehtu) a střední měkkou a houbovitou, obě vyrůstající z nehtového lůžka. Tam, kde se nehet odpojuje od lůžka ho ze spoda doplňuje ještě třetí tvrdá vrstva rostoucí z hyponychia (hranice kde se nehet zdola připojuje na prst). Prostřední houbovitá vrstva na špičce může nasávat vodu, tak se nehet rozpíná a po vyschnutí zase zužuje. Přesně tyto pohyby můžou nehet poškozovat na což je potřeba dbát při lakování a zalakovat i hranu nehtu. To nehet ochrání před nasáváním vody a prodlouží výdrž manikúry.

DSCN8627

Opatrní musíme být také na nehtové lůžko. To je místo, kde nehet přirůstá k prstu a taky ta část kde nehet přerůstá kůžička. Pod nehtovým lůžkem je spleť teňoučkých krevních cév, které přivádějí živiny a kyslík a odvádí odkysličenou krev se zplodinami. Nehtové lůžko by mělo být ve stejné úrovni jako nehet. Pokud je nafouklé, červené, pálí či bolí probíhá v něm zánět, na který jsme si dost možná zadělali zastřiháváním kůžičky, přílišným zatlačováním nebo okusováním záděr. Pokud si nehtové lůžko poškodíme, můžeme zpomalit či zcela zastavit růst nehtu. A různé výrazné rýhy na nehtu bývají způsobené právě lokálním zásahem do nehtového lůžka.

Typy nehtů

Stejně jako existují různé typy pleti, existují různé typy nehtů. A stejně jako každá pleť vyžaduje jinou péči, tak i každé nehty vyžadují jinou péči. Špatně zvolená péče nadělá víc neplechy než užitku, a to nechceme.

DSCN8628

Ve zkratce existují typy nehtů 3. Měkké, tvrdé a normální.

Měkké nehty se směrem od těla rozšiřují, mají tendenci se třepit a lámat a proto se špatně nechávají růst do délky. Pokud se na ně podíváte na řezu, budou ploché a protože jsou tenké a prosvítá pod nimi krevní řečiště zásobující nehtové lůžko živinami, bývají růžové až začervenalé. Měkký nehet potřebuje zpevňovat a mineralizovat a vhodné podlaky obsahují například vápník. Také je dobré zvýšit prokrvování nehtového lůžka, což podporuje růst nehtových buněk.

Tvrdé nehty jsou opačný extrém. Ač se mohou zdát výhodné pro svou tvrdost mají tendenci se hodně lámat. Na rozdíl od měkkých rostou ochotně do délky, jakoby se podkrucují, takže se směrem od těla zužují. Díky tlusté horní tvrdé vrstvě nehtu, která má velký obsah keratinu mívají žluté zbarvení. Na tvrdé nehty nepatří výživa pro měkké nehty. Tím, že tvrdé nehty budete zpevňovat jim opravdu nepomůžete. Naopak, tvrdé nehty potřebují hydratovat a dodávat živiny a vápníku ve složení podkladu se vyhněte.

Normální nehty jsou ideál. Jsou pevné, ale zároveň pružné. Tudíž při nárazu vydrží tam, kde se tvrdý nehet zlomí. Po celé délce jsou rovné, mají bílé zbarvení a vlastně nepotřebují žádnou speciální péči. Na podkladový lak ale v žádném případě nezapomínejte. Minimálně tím ochráníte zabarvení nehtu a můžete dodat hydrataci a výživné látky.

Typ nehtu se navíc může měnit. V průběhu roku, kvůli nemoci, vlivem hormonálních změn… A tak je potřeba nehty pozorovat a na změny reagovat.

A jaký byl seminář

Protože o tom, jak se správně provádí manikúra, se dozvíte až příště, aby těch vydatných informací nebylo příliš, ještě můžete zrelaxovat povídáním o semináři.

Ráno jsme se postupně scházely. Některé holky přijely hodně zdaleka a to ranní vstávání jsem jim vážně nezáviděla. Uvítalo nás ale kafíčko a občerstvení v podob sušenek, čokolád a ovocných špízů a taky paní Veronika Mořkovská, mistryně ČR v manikúře a Lenička, kterou určitě znáte z blogu Mikrosvět by Ellen a která se od blogu dopracovala až k profesionální manikérce. Kolem stolu už byl připraven zasedací pořádek s roztomilými jmenovkami a taky taštička s dárečky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když jsme se všechny sešly, následoval přípitek, představení značky SpaRitual, přednáška o anatomii a typech nehtu a ukázka Spa manikúry, kterou předváděla paní Veronika a celé jí to velmi vtipně narušoval její tatínek pan Mořkovský, který mezitím stihl dorazit.

DSCN8618Ukázka manikúry byla doprovázená zkoušením všech produktů, očucháním 4 vonných řad, které SpaRitual nabízí. Vůně se mi moc líbí, jsou silné, luxusní a rozhodně ne prvoplánové.

Po ukázce jsme se přesunuli na oběd do restaurace Hotelu Smaragd, kde se Showroom nachází. U oběda jsme si povídali s panem Mořkovským a byl to moc zajímavý a informacemi nabitý rozhovor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak jsme se ale honem vrátili do Showroomu, protože nás čekalo testování na vlastní kůži. Ano, samy na sobě jsme si provedli manikúru. Pod dohledem a tipy, jak při pilování držet ruku (jsem to doma samozřejmě dělala jinak) jsem si připadala, že snad dělám manikúru poprvé v životě. Lakovaly jsme laky z kolekce Gold, která přináší alternativu za gel laky, které se musí vytvrzovat v UV lampě a odstraňovat rozpouštědly. Gold funguje na bázi barevného laku, který zároveň obsahuje i base coat, který při schnutí klesne, zatímco barevná složka vystoupí. Lak se pak zapečetí průhledným topocoatem. Obě fáze jsou rychleschnoucí na světle a mají prodloužit výdrž manikúry až na dvojnásobek. A když se rozhodnete odlakovat, stačí vám běžný odlakovač.

IMG_1585
Odlakovávání mi ještě šlo

S laky se pracovalo moc dobře, jen jsem prostě neměla den, nebo jsem byla nervózní, ale samozřemě jsem si extrémně zaneřádila kůžičku a pak mi začišťování trvalo dvakrát tak dlouho, co ostatním (aspoň jsem měla ten pocit).

A tady po boji s pekelným začišťováním

Každopádně nádherný tmavě modrý odstín Artistic měl úspěch nejen u mě, ale i u holek a paní Mořkovské, která ho řadí taky mezi své oblíbence. Bohužel se u mě moc dlouho neohřál, protože jsem v neděli vyrazila s kamarády na lov zkamenělých trilobitů a ono přehrabování v kamenolomu nepřežije asi žádná manikúra. Aspoň, že ty zkameněliny stály za to. A navíc mám na mani památku od Lenky.

Seminář jsme ukončili malou znalostní soutěží o laky, lesky a vzorky a mohly jsme si nakoupit výrobky za velkoobchodní ceny. Já sáhla po base-top coatu Multitasker, který je určen na normální nehty a v dárkové taštičce jsem si odnesla takovouhle hromadu věcí. Dva nádherné modré laky, tmavší Intricate z loňské podzimní kolekce Pause a světlý Groove z loňské jarný Rythm; spoustu vzorečků, pilníky a pomerančové dřívko a asi největší radost jsem měla z odlakovače, který jsem si stejně chtěla koupit.

DSCN8643

Na semináři jsme se sešly se Skodulkou, Monikou, Tess, Alenkou, An, In Your Face!, Alicí, Klárkou, Romčou  a samozřejmě Leničkou. Více o SpaRitual a jejich nabídce najdete zde.

Já jsem si akci moc užila, mockrát děkuji za možnost zúčastnit se a za úžasné dárečky. No a samozřejmě se těšte na pokračování dnešního článku.

Markéta

 

 

Reklamy

2 thoughts on “Blogerský seminář od SpaRitualu část 1.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s